Selasa, 28 Maret 2017

Ogrodzenie można zrobić z wielu materiałów, dziś prezentujemy ogrodzenia metalowe.

Ogrodzenia metalowe zwykle są produkowane są ze stali. Cena nie jest wygórowana, gdyż cena siatki ogrodzeniowej jest dość niska.

Siatka ogrodzeniowa

Siatka ogrodzeniowa sprzedawana jest zazwyczaj w opakowaniach po 15 lub 25 mb oraz szerokościach 1-4 m. Warto się przyjrzeć siatce przed zakupem, gdyż dostępne są dwa warianty siatki ogrodzeniowej: splatana lub zgrzewana. Dzisiejsze siatki ogrodzeniowe są dość odporne na warunki atmosferyczne, bowiem drut stalowy, z którego jest siatka wykonana jest zabezpieczony przed korozją powłoką cynkową. Drut ma średnicę ok. 2,2-5,5 mm i. Jednakże siatkę ocynkowaną trzeba również systematycznie zabezpieczać przed korozją. Mniej więcej co kilka lat malować lub lakierować proszkowo. Można przy zakupie zainwestować trochę więcej funduszy i wybrać siatkę powlekaną PCV lub polistyrenem. Jeżeli nie zostanie uszkodzona mechanicznie, to w zasadzie nie trzeba jej dodatkowo zabezpieczać. Dzięki takiej powłoce siatka ogrodzeniowa jest bardziej trwała.
Montaż siatki ogrodzeniowej nie jest zbyt skomplikowany i polega na przymocowaniu jej do słupków ogrodzeniowych. Słupki mogą być metalowe lub betonowe. Następnie siatkę trzeba naciągnąć. W tym celu przez górny oraz dolny rząd oczek przeprowadza się linkę stalową, która naciąga się za pomocą naciągaczy.
Ogrodzenie metalowe można wykonać też z pionowych prętów lub płaskowników połączonych ze sobą poprzeczkami. Górna część przęsła może być wygięta w łuk lub wg uznania ozdobnie wykończona.
Chociaż pręty można łączyć w kratę o dużych, prostokątnych oczkach, to nie zaleca się tego, gdyż łatwo jest przez takie ogrodzenie przejść. Takie panele ogrodzeniowe trzeba zamontować do słupków za pomocą śrub, obejm lub zaczepów osadzonych w słupkach ogrodzeniowych. Warto się zapoznać z instrukcją montażu, gdyż sposób montażu ogrodzenia jest narzucony z góry przez producenta i wszelkie kombinacja we własnym zakresie mogą nie wyjść nam na dobre.
Wśród ogrodzeń dostępnych na rynku są również ogrodzenia aluminiowe oraz ogrodzenia ze stopu aluminium i cynku. Te które w swoim składzie zawierają aluminium są chyba najtrwalsze i nie rdzewieją. Większość profili kształtem przypomina sztachety, a dodatkowe efekty możemy uzyskać gdy ogrodzenie pomalujemy na dowolny kolor. Takie ogrodzenia maluje się w sposób proszkowy.
Ogrodzenia z metalu, to także ogrodzenia kute. Wykonane głównie ze stali, choć w ofercie można znaleźć także ogrodzenia żeliwne. Te wykonane z żeliwa, są to przęsła o dość dużej wadze. Dodatkowym atutem ogrodzeń kutych jest to, że można je wykonać wg naszego projektu, wówczas będziemy w posiadaniu nietuzinkowego płotu. Bez konkretnej wizji, co do wyglądu ogrodzenia, można skorzystać z gotowych wzorów oferowanych przez producenta.1 komentar:

  1. Tworzywa termoutwardzalne z tego co wiem często wykorzystywane są w produkcji różnego rodzaju kabli oraz złączek, producent form z Olsztyna, bodajże firma ALKAZ zajmuje się własnie wytwarzaniem czegoś takiego.

    BalasHapus